Przyszłość technologii ultradźwiękowej w procesach mycia detali czyli kilka słow o tym, w jakim kierunku rozwijamy naszą technologię.
1) Choć myjki ultradźwiękowe pracują najczęściej w roztworach, których bazą jest woda, coraz większy nacisk kładzie się na rozwój biodegradowalnych i nietoksycznych płynów czyszczących, które zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo dużą uwagę przykłada się do tego by nie używać łatwopalnych roztworów, ponieważ myjki ultradźwiękowe podnoszą temperaturę, nawet jeśli nie mają wbudowanej grzałki.
2) Nowe generacja myjek ultradźwiękowych charakteryzuje się inteligentną modulacją częstotliwości, automatycznymi cyklami czyszczenia, programowalnymi ustawieniami i możliwościami monitorowania w czasie rzeczywistym
3) Co raz częściej myjnie są wyposażane w tzw. systemy wieloczęstotliwościowe, które pozwalają na jednoczesną pracę na różnych częstotliwościach, optymalizując skuteczność czyszczenia dla różnorodnych materiałów i rodzajów zanieczyszczeń. Niskie częstotliwości generują większe, mocniejsze pęcherzyki, idealne do cięższych zabrudzeń, natomiast wyższe częstotliwości tworzą mniejsze, delikatniejsze pęcherzyki, odpowiednie dla precyzyjnych i delikatnych części.
4) Wykorzystanie nanotechnologii w czyszczeniu poprzez jej integrację z czyszczeniem przy pomocy ultradźwięków. Wykorzystanie nanocząstek i nanomateriałów w procesie czyszczenia może osiągnąć wyższy stopień precyzji i usuwać mniejsze zanieczyszczenia, które są trudne do usunięcia w inny sposób.
5) Automatyzacja i hybrydyzacja technologii pozwala coraz bardziej integrować technologię ultradźwiękową z zautomatyzowanymi systemami czyszczącymi w liniach produkcyjnych. Rozważa się również rozwój systemów hybrydowych, które łączą czyszczenie ultradźwiękowe z innymi technologiami, takimi jak czyszczenie laserowe czy plazmowe.
NIP: 739-24-24-186
Intersonic sp. z o.o.
MENU
KONTAKT
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.